BUDUJEMY ZDANIA – „Od wyrazu do zdania” i „Słucham, rozumiem, mówię” część 1 i 2
Od kilku tygodniu z "moimi" dzieciakami na zajęciach pracujemy z kartami pracy rozwijającymi umiejętność budowania zdań od Gabinet Terapii Mowy i Komunikacji Eliza Dziubak i jestem baaaardzo zadowolona. Kiedy kilka miesięcy temu zamówiłam pierwszy poradnik wydany przez Panią Elizę szczerze napisałam jej, że czuję niedosyt pewnych zadań i super byłoby rozbudować zawarte w poradniku pomysły o gotowe karty pracy do budowania zdań i.....SĄ A konkretnie 4 teczki pełne gotowych kart do budowania zdań z czasownikami "mieć" "jeść" "pić". Możecie zwizualizować dziecku słowa których ma użyć w zdaniu lub macie gotowe wizualizacje w początkowych kartach pracy. Budujecie strukturę zdania, ćwiczycie formy gramatyczne, wzbogacacie słownik czyli to wszystko co przy orm, niedokształceniach mowy czy trudnościach w nabywaniu kompetencji językowych w przebiegu autyzmu czy niepełnosprawności intelektualnej jest konieczne. A wiadomo, że własnych pomysłów na wykorzystanie kart też jest sporo. Polecam logopedom i rodzicom chcącym wspierać rozwój mowy dzieci.
Z opinii Magdaleny Tarnawskiej –neurologopedy klinicznego, pedagoga specjalnego, terapeuty osób z autyzmem, diagnosty Ados-2, wykładowcy akademickiego.
https://www.facebook.com/mowanaopak/photos/a.2398166853580468/4557701890960276/
ZAGADKI DLA DZIECI Z WYZWANIAMI ROZWOJOWYMI
Jakiś czas temu dostałam prezent. Zabrałam do gabinetu, przećwiczyłam, pokombinowałam przeróżne zadania. I teraz mogę wreszcie coś napisać.
Zagadki - uwielbiam, korzystam z nich bardzo dużo i wszystkim polecam.
Dzieci uczą się definiowania przedmiotów na podstawie ich cech. Korzystając ze wsparcia wzrokowego (kwadraciki z podpowiedziami- kolor, kształt, pojęcie nadrzędne), uczą się łatwiej i szybciej.
Pomoc super sprawdza się m.in. przy dzieciach z zaburzeniami rozumienia. Daje im moc i radość, gdy wykonują trudne językowo zadania.
Proste, a cudne!
Z opinii Agaty Gładowicz-Bojarskiej – neurologopedy, wykładowcy akademickiego, autorki bloga „O logopedii”
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0tZLDAA7d3YDU71GnLFnPKSa6tzscSr16xfbupme8vjYiDXRRdwDArhdHZcFoFWDDl&id=2089726307811119&m_entstream_source=timeline
Angelika N. - mama i terapeutka
Zagadki to obowiązkowa pomoc dla każdego terapeuty i rodziców dziecka z wyzwaniami. Pomoce są wykonane w bardzo ciekawej formie. Mój syn z łatwością opanował materiał i myślę, że taki sposób przyswajania wiedzy jest dobrym kierunkiem. Widać, że autorka ma ogromne doświadczenie w swojej pracy i pasję. Dzięki zagadkom synek zaczął opisywać w podobny sposób inne przedmioty, które nie były zawarte w zagadkach. Czekamy z niecierpliwością na drugą część:) zagadek
https://mowaislowa.com/zagadki-dla-dzieci-z-wyzwaniami-rozwojowymi-czesc-i-1
BUDUJEMY ZDANIA - Słucham, rozumiem, mówię
Polecam karty do budowania zdań. Syn z ASD bardzo szybko nauczył się konstruować zdania w zaproponowany przez autorkę sposób. Zestaw zawiera ciekawe propozycje ćwiczeń. Oprawa graficzna bardzo atrakcyjna. Polecam
https://mowaislowa.com/budujemy-zdania-karty-pracy-slucham-rozumiem-mowie-z-czasownikiem-miec
BUDUJEMY ZDANIA – „Od wyrazu do zdania” i „Słucham, rozumiem, mówię” część 1 i 2:
https://www.facebook.com/szkolajedzeniatadekniejadek/posts/1826225200908868/
OPOWIADAM O ZWIETZĘTACH
Przetestowałam zagadki z moimi dziećmi i bardzo serdecznie polecam. Bardzo ciekawa szata graficzna, dużo propozycji wykorzystania pomocy ( w instrukcji )oraz świetna zabawa dla całej rodziny. Rewelacyjne są podpowiedzi wizualne, które uczą dziecko sprawnego opisywania zwierzątek, nadają kierunek sposobu uczenia się. Strzał w 10! :)
https://mowaislowa.com/opowiadam-o-zwierzetach
ROZGADAJKI
Mama duwlatki
"Rozgadajki" to pozycja nie tylko dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, ale tak naprawdę dla wszystkich dzieci. Sprawdza się u mojej dwulatki, która zachwycona jest przepięknymi ilustracjami. Nauczyła się odczytywać sylaby, które umieszczone są w żółtych kółeczkach, przy okazji wykorzystuje przy tym gest wskazywania palcem. Czytając "BA BA BA" po kolei paluszkiem wskazuje na sylaby. Jest to świetne ułatwienie dla dzieci. Tekst rymowany, wpada w ucho, dzięki czemu można go "czytać" razem z dzieckiem. Część tekstu odczytuje ja, a część z pamięci dokańcza moja córka. Można także wspomagać się gestami, zwłaszcza przy zdaniach: "mała owieczka zasłania oczy" oraz "przestraszymy potwora" itd. Moja córka bardzo często sięga po te książeczkę. Mam nadzieję, że powstaną kolejne części. Świetna zabawa, świetna stymulacja rozwoju dziecka.
https://mowaislowa.com/rozgadajki-rymowanki-dla-dzieci-z-wyzwaniami-rozwojowymi
Menu